Bourns 3296Z-1-104LF
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 100 kΩ, 0.5 W, THT, lateral, 3296Z-1-104LF
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Master Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-14.15%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Stock
42,474
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
TRIMMER, CERMET, REST 100 KILOHMS, PCB, PWR-RTG 0.5W, DIM 0.375INLX0.19INWX0.395INH
Bourns 3296W-1-104LF 100K 10% Potentiometer Cermet Trimming 3/8" (3296W Series)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
TE Connectivity1-1623849-3
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 1/2W 25Turn 2.25mm Pin Thru-Hole
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 224V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
説明
Resistor Trimmer 100k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.19mm Pin Through Hole Tube
Bourns 3296Z-1-104LF Cermet trimmer 0.5W 100kΩ 9° Linear 1 pc
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 100Kohms Sealed Horizontal Adjust
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, CERMET, REST 100 KILOHMS, PCB,25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
±10% ±100ppm/℃ 500mW 100kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE / 100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Side Adjustment
Trimmer, 100K, 10%, Side Adjust, Cermet; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:100Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3296 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3296Z-1-104LF