Bourns 3296W-1-501
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 1/2W 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ6年前
Datasheet2ページ10年前
Datasheet2ページ12年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
iiiC
Jameco
在庫履歴
3か月間の傾向:
-20.30%
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
87,154
Authorized Distributors
6
Resistance
500 Ω
500 Ω
500 Ω
Mount
Panel, Through Hole
PCB, Panel, Through Hole
PCB, Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
25
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date1997-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
TRIMMER, CERMET, REST 500 OHMS, PCB, PWR-RTG 0.5W, DIM 0.375INLX0.19INWX0.395INH
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 500 ohm, Through Hole, 25 Turns
Multi-Turn Cermet Potentiometer 0.5kOhm linear 500mW ±10%
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500ohm, 15.8V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TT Electronics68WR500LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 3824
説明
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 500ohms Sealed Vertical Adjust
NON-RoHS, 3/8" Sq, Thru-Hole, TRIMMER, 500 ohms, Cermet, 25 Turns, Pwr-Rtg 0.5W | Bourns 3296W-1-501
±10% ±100ppm/℃ 500mW 500Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimpot Type:multi Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:500Ohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3296 Series; Power Rating:500Mw; Msl:- Rohs Compliant: No