Bourns 3266Z-1-101LF
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (8.26 X 4.5 X 6.85mm) Pin Thru-Hole Tube
データシート & ドキュメント
Master Electronics
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.50%
Stock
6,568
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Bourns 3266X-1-101LF 3266X series Cermet trimmer linear 0.25W 100Ω 4320°
TT Electronics64WR100LF
100 Ohms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64XR100LF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 100 Ω, 0.25 W, THT, lateral, 64XR100LF
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer ±10% 250mW 70C 300V
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 1/4W 14(Elec)/15(Mech)Turn 1.8mm (6.8 X 5 X 7.8mm) Pin Thru-Hole Tube
説明
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 100ohms 10% SQ W/Standoff Sealed
TRIMMER 100OHM 0.25W PC PIN SIDE
Bourns Part Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3266Z-1-101LF
100¦¸ ¡À10% 250mW ¡À100ppm/¡æ 6.85mm