Bourns 3266P-1-501LF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 500 Ω, 0.25 W, THT, lateral, 3266P-1-501LF
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Electro Sonic
Newark
Burklin Elektronik
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-8.34%
Stock
83,449
Authorized Distributors
6
Resistance
500 Ω
500 Ω
Mount
Through Hole
Pin
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 500 ohm, Through Hole, 12 Turns
TT Electronics64WR500LF
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 4.19 X 7.88mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics64XR500LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 500 Ω, 0.25 W, THT, lateral, 3266X-1-501LF
BournsRJ26FW501
Cermet MIL-PRF-22097 Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 4320deg 250mW 85C
TT Electronics64WR500
1/4 Watt Square Cermet Potentiometer 1/4 Inch 500 Ohm 10% 12 Turn Top Adjust THM
説明
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 7.5 X 4.42mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 500ohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4IN 500 OHMS 10% SQ W/Standoff Sealed
TRIMMER, POTENTIOMETER 500OHM 12TURN THD; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:12; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:Through Hole
Trimpot Type:multi Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:side Adjust; Track Resistance:500Ohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3266 Series; Power Rating:250Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes