Bourns 3006Y-1-500
Trimmer, Cermet, 0.75W, 50ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ6年前
Master Electronics
Mouser
Stock
15,875
Authorized Distributors
5
Resistance
50 Ω
50 Ω
50 Ω
Termination
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
関連部品
Trimmer - 3/8 Sq St Cermet Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 3386K-1-500
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
説明
±10% ±100ppm/℃ 750mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER - 3/4" RECT MT CERMET | Bourns 3006Y-1-500
Res, cermet,50Ohms,10+/-% Tol,7519-Case |Bourns, Inc. 3006Y-1-500
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 50ohms Rectangular
RES CERMET TRIMMER 50 OHM 10% 3/4W TH-HOLE
TRIMMER 50 OHM 0.75W PC PIN SIDE
TRIMPOT 50 OHM 3/4" REC CER MT