Bourns 2100HT-681-V-RC
Inductor High Current Toroid 680uH/435.1uH 15% 1KHz 1.8A 0.35Ohm DCR RDL
データシート & ドキュメント
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
Stock
12,433
Authorized Distributors
6
Inductance
680 µH
680 µH
Tolerance
15 %
15 %
Current Rating
1.8 A
1.8 A
DC Resistance (DCR)
350 mΩ
350 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
サプライチェーン
Country of OriginTunisia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Bourns2122-V-RC
Ind High Current Wirewound 680uH 15% 1KHz 1.4A Toroid
Bourns2222-V-RC
Inductor High Current Toroid 680uH/377.2uH 15% 1KHz 2.1A 0.23Ohm DCR RDL
Bourns2322-H-RC
INDUCTOR, TOROID,HIGH CURRENT, 680 UH,+/-15%, 0.15 OHM DCR MAX, HORIZONTAL
API Delevan2474R-35L
General Purpose Inductor, 680uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core
API Delevan2474-35L
API Delevan4922-35L
General Purpose Inductor, 680uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4922
説明
Inductor, Toroidal /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2100HT-681V-RC
FIXED IND 680UH 1.8A 350 MOHM TH
2100HT Radial Vertical (Open) 0.860Diax0.450W 21.84mmx11.43mm 680muH
General Purpose Inductor, 680uH, 15%, 1 Element
1.8A 680uH ±15% Plugin,D=0.9mm Power Inductors ROHS