TT Electronics P170N-QC12BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ7年前
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.65%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TT ElectronicsP231-FA25BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KN-0QC15B50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 50000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP091S-QC15BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 50000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
説明
Potentiometers 17mm Rotary Panel Potentiometer
POT 50K OHM 1/10W PLASTIC LINEAR
50K¦¸ ¡À20% 100mW 20mm*17mm*21.75mm
Rotary Pot, 50K, 0.1W, Panel; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P170 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P170N-QC12BR50K