TT Electronics P160KN-0QC15B50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet5ページ7年前
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.48%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2016-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
関連部品
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-K415F-503B
PanasonicEVU-F3MFL3B54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 50K EVU SERIES
±20% 200mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TT ElectronicsP170N-QC12BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F3AF30B54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE NO BUSHING DETENT 50K EVU SERIES
説明
Potentiometers 16mm Rotary Panel Potentiometer
POT,ROTARY,50KOHM,20%, 200mW,PCB MOUNT
POT 50K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
50K¦¸ ¡À20% 200mW 200V(AC) 9.5mm
ROTARY POT, 50K, 0.2W, 20%, LINEAR;
Res Conductive Plastic POT 50K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Pot, 50K, 0.2W, Through Hole; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P160 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mmrohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P160KN-0QC15B50K