API Delevan S1210R-682G
General Purpose Inductor, 6.8uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
データシート & ドキュメント
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1998-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 2% 7.9MHz 31Q-Factor Ferrite 360mA 1008 T/R
API Delevan4232-682G
Inductor RF Unshielded Wirewound 6.8uH 2% 7.9MHz 30Q-Factor Iron 294mA 2.4Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 2% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 180mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Ind Chip Wirewound 6.8uH 2% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 115mA 0805 T/R
説明
S1210R Series 1.8 uH ±2 % Tolerance 328 mA Surface Mount Shielded RF Inductor
GENERAL PURPOSE INDUCTOR ROHS3Compliant Active Lead Free Fixed Inductor -55C~125C 35MHz 1.5Ohm Max 6.8muH
FIXED IND 6.8UH 328MA 1.5OHM SMD