Analog Devices OP200GSZ
ROHS3Compliant EAR99 OP200 Tube op amp buffer circuit 10.5mm 0.01muA 18V 500kHz
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet16ページ13年前
Analog Devices
Upverter
Augswan
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+2.10%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOIC W
SOIC
Number of Pins
16
Number of Circuits
2
Slew Rate
0.15 V/µs
0.15 V/µs
Gain Bandwidth Product
500 kHz
500 kHz
Input Offset Voltage (Vos)
75 µV
75 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
124 dB
124 dB
Common Mode Rejection Ratio
130 dB
130 dB
Min Supply Voltage
3 V
Max Supply Voltage
18 V
20 V
Operating Supply Current
1.55 mA
1.55 mA
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Analog DevicesAD704ARZ-16
Op Amp Quad Low Power Amplifier ±18V 16-Pin SOIC W Tube / IC OPAMP GP 800KHZ 16SOIC
Analog DevicesAD704JR-16
Amplifier; Bipolar Operational; +/- 18V; 600 Supply; +/- 0.70V; 150; 300 I/P Off
Analog DevicesAD845JRZ-16
OPERATIONAL AMPLIFIER, PRECISION, 16MHZ, 100V/us, SOIC-16
Buffer/Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS Automotive 20-Pin SOIC W T/R
onsemi74LVX244M
Low Voltage Octal Buffer/Line Driver with 3-STATE Outputs | IC BUF NON-INVERT 3.6V 20SOIC
説明
Dual Low Offset, Low Power Operational Amplifier
Op-Amp, 500Khz, -40 To 85Deg C, Wsoic-16; No. Of Channels:2Channels; Gain Bandwidth Product:500Khz; Supply Voltage Range:± 3V To ± 18V; Ic Case/Package:Wsoic; No. Of Pins:16Pins; Amplifier Type:General Purpose; Rail To Rail:- Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. OP200GSZ