Analog Devices AD5247BKSZ10-RL7
ALSO OPERATES AT 5V SUPPLY AD5247 Gold I2C digital potentiometer 1.2MHz 5.5V 10kOhm 1mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
HQonline
Datasheet20ページ13年前
Analog Devices
Newark
Upverter
Augswan
在庫履歴
3か月間の傾向:
-22.84%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Case/Package
SC
SC
Number of Pins
6
Resistance
10 kΩ
Number of Taps
128
Tolerance
20 %
20 %
Temperature Coefficient
45 ppm/°C
45 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Interface
I2C
2-Wire, I2C, Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
エンジニアリングリソース
関連部品
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 200muA 2mm
Digital Potentiometer (POT), 128-Taps, I2C Interface. ONSSPCEPRMIK9M8T;
Digital Potentiometers; MCP4018T-103E/LT; MICROCHIP TECHNOLOGY; 128; 5.5 V; 1.8 V; SC
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Volatile Linear Automotive 6-Pin SC-70 T/R
IC DGTL POT 10KOHM 128TAP SC70-6 / 7-Bit Single I2C™ Digital POT with Volatile Memory in SC70
説明
128-Position I2C®-Compatible Digital Potentiometer
3¦ÌA ¡À45ppm/¡æ 10K¦¸ 128 1 2.7V Volatile 5.5V I2C Rheostat SC-70-6 , 2mm*1.25mm*1.1mm
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Volatile 6-Pin SC-70 T/R
±20% I2C 10kΩ 2.7V~5.5V SC-70-6 Digital Potentiometers ROHS