Analog Devices AD5233BRUZ100
Digital Potentiometer 64POS 100KOhm Quad 24-Pin TSSOP
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Analog Devices
Datasheet32ページ18年前
iiiC
SHENGYU ELECTRONICS
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
86,835
Authorized Distributors
1
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
24
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Number of Taps
64
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Non-Volatile
Interface
SPI
SPI
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
関連部品
Analog DevicesAD5203ARUZ100-REEL
Digital Potentiometer 100kOhm 64POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesAD5203ARUZ100
Analog DevicesDS1844E-100
Digital Potentiometer, 4 Func, 100000ohm, 2-wire Serial Control Interface, 64 Positions, PDSO20
Analog DevicesDS1806E-100
Digital Potentiometer 64POS 100KOhm Hex 20-Pin TSSOP
Analog DevicesAD8403ARUZ100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP Tube
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear Automotive AEC-Q100 20-Pin TSSOP Tube
説明
100kOhmDigital Potentiometer 64POS Non-Volatile Linear/Log 24-Pin TSSOP Tube