Analog Devices AD5207BRUZ50
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear Automotive 14-Pin TSSOP Tube
データシート & ドキュメント
HQonline
Datasheet16ページ25年前
Analog Devices
Augswan
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
97,840
Authorized Distributors
4
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
30 %
30 %
Temperature Coefficient
500 ppm/°C
500 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Volatile
Interface
SPI
SPI
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
関連部品
MicrochipMCP42050-I/ST
DIGITAL POT, 256 STEPS, SPI, 50KOHMS, DUAL CHANNEL14 TSSOP 4.4MM TUBE
Analog DevicesMAX5387MAUD+
Dual, 256-Tap, Volatile, Low-Voltage Linear Taper Digital Potentiometer
Analog DevicesMAX5387MAUD+T
Analog DevicesMAX5389MAUD+
Analog DevicesAD5252BRUZ50
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD5260BRUZ50-REEL7
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
説明
Dual, 256 Position, Digital Potentiometer
AD5207 Tin Cascade Pin SPI digital potentiometer 600kHz 2.7V 50kOhm 1mm
±30% SPI 50kΩ TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS