Analog Devices AD5203ARZ100-REEL
Digital Potentiometer 100kOhm 64POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Analog Devices
Datasheet12ページ27年前
Official datasheet0ページ0年前
SHENGYU ELECTRONICS
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
SOIC
SOIC W
SOIC W
Number of Pins
24
Resistance
100 kΩ
Number of Taps
64
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Temperature Coefficient
700 ppm/°C
700 ppm/°C
700 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Interface
SPI
SPI, Serial
SPI, Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Analog DevicesAD5204BRZ100
4-/6-Channel Digital Potentiometers | IC DGT POT 100KOHM 256TAP 24SOIC
Analog DevicesAD5204BRZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W Tube
Analog DevicesAD5204BRZ10-REEL
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W T/R
Analog DevicesDS1844S-050
IC DGTL POT 50KOHM 64TAP 20SOIC
Analog DevicesDS1844S-010/T&R
Digital Potentiometer 64POS 10KOhm Quad 20-Pin SOIC W T/R
Digital Potentiometer (POT), Quad 256-Tap, with SPI Interface
説明
±30% SPI 100kΩ 2.7V~5.5V SOP-24-300mil Digital Potentiometers ROHS