Amphenol Industrial MS3106F22-23P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 8 POS Solder Cup ST Cable Mount 8 Terminal 1 Port
Production
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet73ページ20年前
Datasheet29ページ12年前
Farnell
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.83%
代替部品
Price @ 1000
Stock
185
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
8
Mount
Cable
Cable
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Silver
Voltage Rating
700 V
Current Rating
23 A
41 A
41 A
Introduction Date1995-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Amphenol Industrial97-3106A-18-8P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 8 POS Solder ST Cable Mount 8 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3106A-20-7P
AmphenolMS3106A18-8P
Circular Connector, MIL-DTL-5015 Series, Straight Plug, 8 Contacts, Solder Pin, Threaded, 18-8
AmphenolMS3106A20-7P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 8 POS Solder ST Cable Mount 8 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3108B-18-8P
Connector MIL-DTL-5015 Circular PIN 8 Position Solder Right Angle Cable Mount 8 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS3106F18-8P
Conn Cylindrical Circular PIN 8 POS Solder Cup ST Cable Mount 8 Terminal 1 Port
説明
MIL Series Connector, 8 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Olive Drab Chromate over Cadmium Military MIL-DTL-5015 Non-RoHS Compliant Environment Resistant Circular Connector 14AWG -55C~125C 23A 700V