Amphenol L777SDC37POL2
Conn D-Subminiature PIN 37 POS 2.76mm Solder ST Thru-Hole 37 Terminal 1 Port
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
-100%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2013-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
関連部品
D Sub Connector, DB37, Standard, Plug, TS, 37 Contacts, DC, Solder
D Sub Connector, DB37, Standard, Plug, SD, 37 Contacts, DC, Solder
Amphenol Communications SolutionsL717SDC37POL2R210
Connectors;D-Sub;Standard;37P Size C Strt PCB Male D-Sub SD Series
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, Solder Terminal
TE Connectivity3-1634221-2
AMPLIMITE HDP-20 SERIES,37 WAY MOUNT PCB D-SUB CONN PLUG,2.77MM PITCH
説明
CONNECTOR, D SUB, PLUG, 37POS; No. of Contacts: 37Contacts; Gender: Plug; Contact Termination Type: Solder; D Sub Shell Size: DC; Product Range: SD Series; Connector Body Material: Steel Body; Contact Material: Copper Alloy; Co
Dsub, Stamped Signal 3A, Straight PCB Thru Hole, Back Insulator Plus Back Shell Height 6.0mm, 37 Pin, 0.38μm (15μin) Gold, Bright Tin Shell+Grounding Dimples, 3.05mm (.120in) Clear Hole, Without Standoff&Boardlock