Amphenol Aerospace MS3476W20-16S
Conn Circular MIL-DTL-26482 PL 16 POS 20-16 Size SKT Contact Cable Mount , WITH contacts
IHS
Datasheet32ページ11年前
Farnell
JRH Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
代替部品
Price @ 1000
Stock
935
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
16
Mount
Cable
Cable
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
1 kV
Current Rating
13 A
Introduction Date1994-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
関連部品
Amphenol IndustrialMS3126F16-8P
MIL Series Connector, 8 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS27473E20B16S
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
Amphenol AerospaceM83723/76W2016N
Conn MIL-C-83723 Circular PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
説明
MS3476 - Connectors Plug Electric Series 2 Crimp Type Bayonet Coupling 26482 Series II
Conn Circular SKT 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
MIL-C-26482 Series 2 Connector
Olive Drab Cadmium Military MIL-DTL-26482Series II Non-RoHS Compliant Environment Resistant IP67 Circular Connector 20AWG 200C 13A 1kV
QUOTE 671643 LEAD TIME 18-20 WKS COO INDIA
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP