Aero Electric MS3476L20-16S
Conn MIL-DTL-26482 Circular SKT 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet170ページ8年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+47.67%
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,754
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
16
Mount
Cable
Cable
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
1 kV
Current Rating
13 A
サプライチェーン
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2005-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Amphenol Sine SystemsT3400001U
Circular Connector, Circular Industrial, C091A Series, Cable Mount Plug, 6 Contacts, Solder Pin
Amphenol Industrial97-4106A-16S-1P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 7 POS Crimp ST Cable Mount 7 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-4106A-20-27P
Circular Connector, Threaded, Crimp, Circular Industrial, MIL - C - 5015 Series, Plug, 14, Pin
Amphenol IndustrialPT06SE-10-6P
Circular Connector, PT-SE Series, Straight Plug, 6 Contacts, Crimp Pin, Bayonet, 10-6
Circular Connector, MIL-DTL-38999 Series III, DS38999/26 Series, Straight Plug, 6 Contacts
Conn Circular PIN 12 POS Crimp ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port
説明
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
Conn Mil-Dtl-26482 Circ Skt 16 Pos Crmp St Cbl Mnt 16Term Rohs Compliant: No |Conesys MS3476L20-16S