Aero Electric MS3470L24-61SW
Conn MIL-DTL-26482 Circular SKT 61 POS Crimp ST Wall Mount 61 Terminal 1 Port
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet170ページ8年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-51.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
623
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
61
Mount
Wall
Flanges, Panel, Wall
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
サプライチェーン
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2005-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
関連部品
Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 6 POS Crimp ST Wall Mount 6 Terminal 1 Port
MIL Series Connector, 13 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Receptacle
Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 56 POS Crimp ST Wall Mount 56 Terminal 1 Port
説明