Yageo Group YC124-JR-0747RL
Array Chip Resistor Thick Film 47Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group YC124-JR-0747RL.
IHS
Datasheet13 pagine2 anni fa
Future Electronics
element14 APAC
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.80%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
88,476
Authorized Distributors
6
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Molded
Molded
Number of Resistors
4
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Per Element
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
CTS Components741X083470JP
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Medical T/R
PanasonicEXB-38V470JV
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
RES NTWK ARRAY 47 OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-V8V470JV
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V470JX
Resistor Thick Film Array 47 Ohm 5% 200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group YC124-JR-0747RL fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
YC124 Series 4 Elements 47 Ohms 5 % Case 4 x 0402 SMD Chip Resistor Network
ARRAY CHIP RESISTOR Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 47ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
RESISTOR, ISO ARRAY, 4RES, 47OHM 5%, SMD; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:62.5mW; Voltage Rating:25V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:0402; Body Length:2mm
RESISTOR ARRAY, ARV341 0804 47R; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Voltage Rating:50V dc; Series:ARV; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:4x 0402; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Thick Film Array; Case Style:4x 0402; External Depth:0.5mm; External Length / Height:2mm; External Width:1mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Reel Quantity:10000; Temperature Coeff. +:300ppm/°C; Temperature Coeff. -:300ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating AC:50V; Voltage Rating DC:50V; Climatic Category:55/125/56; No. of Pins:8; Power Rating per Element:0.063W