Yageo Group YC124-JR-0710RL
Array Chip Resistor Thick Film 10Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group YC124-JR-0710RL.
IHS
Datasheet13 pagine2 anni fa
element14 APAC
JRH Electronics
Future Electronics
Burklin Elektronik
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-24.59%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Number of Resistors
4
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Per Element
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-03-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
CTS Components741C083100JP
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Medical T/R
CTS Components741X083100JP
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-38V100JV
Res Thick Film Array 1206 10 Ohm 5% ±200ppm/¦C ISOL 8-Pin Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V100JV
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V100JX
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group YC124-JR-0710RL fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 10ohm, 25V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0408
4 ±5% 10Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR, ISOLATED ARRAY, 4RESISTOR, 10 OHM 5%, SMD; Resistance:10ohm; Power Rating per Element:62.5mW; Voltage Rating:25V; No. of Elements:4; Resistor Case Style:0402 ^1005 Metric]; No. of Pins:8; Network Circuit Type:Isolated
RESISTOR ARRAY, ARV341 0804 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Voltage Rating:50V dc; Series:ARV; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:0804; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Thick Film Array; Case Style:0804; External Depth:0.5mm; External Length / Height:2mm; External Width:1mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Reel Quantity:10000; Temperature Coeff. +:300ppm/°C; Temperature Coeff. -:300ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating AC:50V; Voltage Rating DC:50V; Climatic Category:55/125/56; No. of Pins:2; Power Rating per Element:0.063W