Yageo Group RT0805DRD07240KL
Res Thin Film 0805 240K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0805DRD07240KL.
Future Electronics
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine6 anni fa
Trend di 3 mesi:
-29.30%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Parti correlate
PanasonicERA-6AED244V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 240,000 OHM
PanasonicERA-6AED2213V
Res Thin Film 0805 221K Ohm 0.5% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AED224V
Res Thin Film 0805 220K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805DRE07237KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 237000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE07220KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 220kOhm 0.5% Paper T/R
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 221kOhm 0.5% Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0805DRD07240KL fornite dai suoi distributori.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 240kOhm 0.5% Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 76.8ohm, 200V, 0.25% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 240000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 240kOhm 0.125W 1/8W
RT Series 0805 240 kOhm 0.125 W ±0.5 % ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor