Yageo Group RT0805BRD0730RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 30ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0805BRD0730RL.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+136%
SimboloImpronta
SnapEDA
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,238
Authorized Distributors
6
Resistance
30 Ω
30 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityCPF0805B33RE
Res Thin Film 0805 33 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-6AHD300V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 50PPM 30 OHM
Yageo GroupRT0805BRE0733RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 33ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6GEYJ300V
Res Thick Film 0805 30 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6ENF30R0V
Res Thick Film 0805 30 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 30ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0805BRD0730RL fornite dai suoi distributori.
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 30Ohm 0.125W 1/8W
Thin Film Resistors - SMD 1/8W 30 ohm .1% 25ppm
RES, 30R, 0.1%, 0.125W, THIN FILM, 0805;
Res, 30R, 0.1%, 0.125W, Thin Film, 0805; Resistance:30Ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0805BRD0730RL