Yageo Group RT0603DRE0771K5L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 71.5kOhm 0.5% Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0603DRE0771K5L.
Trend di 3 mesi:
-1.03%
SimboloImpronta
SnapEDA
Parti correlate
PanasonicERJ-PB3D7152V
Res Thick Film 0603 71.5K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ3RBD7502V
Res Thick Film 0603 75K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD0771K5L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 71500ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3RBD6802V
Res Thick Film 0603 68K Ohm 0.5% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRE0603DRE0768KL
Chip Resistor Precision Grade Thick Film 0603 68kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0603DRD0769K8L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 69.8kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0603DRE0771K5L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 71500ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 71.5kOhm 0.1W 1/10W
RT Series 0603 0.1 W 71.5 kOhm ±0.5 % ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RES SMD 71.5KOHM 0.5% 1/10W 0603
Res, 71K5, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:71.5Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRE0771K5L