Yageo Group RT0603DRE0716K5L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 16.5kOhm 0.5% Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0603DRE0716K5L.
IHS
Trend di 3 mesi:
+3.83%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-PB3D1652V
Res Thick Film 0603 16.5K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0603DRD0716K5L
Res Thin Film 0603 16.5K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3RBD1602V
Res Thick Film 0603 16K Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3RBD1782V
100mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 17.8kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD0718KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 18kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD0717K8L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 17.8kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0603DRE0716K5L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 16500ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 16.5kOhm 0.1W 1/10W
SMD Resistor 0603 16.5KΩ ±0.5% 1/10W ±50ppm/℃