Yageo Group RT0603DRE07150KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 150kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0603DRE07150KL.
Future Electronics
Trend di 3 mesi:
+27.22%
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
PanasonicERA-3AED154V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 150kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD07150KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 150kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603DR-07150KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 150kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERJ3RED1503V
Res Thick Film 0603 150K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0603DRD07165KL
Res Thin Film 0603 165K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3AED164V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 160,000 OHM
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0603DRE07150KL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 150000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 150kOhm 0.1W 1/10W
RES SMD 150K OHM 0.5% 1/10W 0603
RES, 150K, 0.5%, 0.1W, THIN FILM, 0603 ROHS COMPLIANT: YES