Yageo Group RT0402FRE07536RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 536ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0402FRE07536RL.
IHS
Trend di 3 mesi:
+57.01%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRE0402FRE07499RL
Chip Resistor Precision Grade Thick Film 0402 499Ohm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-2RKF5360X
Res Thick Film 0402 536 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 536 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-07536RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 536Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07536RL
Res Thick Film 0402 536 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0402FRE07536RL fornite dai suoi distributori.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 536Ohm 1% Paper T/R
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 536Ohm 0.063W 1/16W
536¦¸ ¡À1% 62.5mW ¡À50ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*350¦Ìm