Yageo Group RT0402DRD0749R9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 49.9ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0402DRD0749R9L.
Future Electronics
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine6 anni fa
Datasheet10 pagine11 anni fa
Datasheet10 pagine14 anni fa
Datasheet10 pagine16 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
Trend di 3 mesi:
-0.60%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
62,314
Authorized Distributors
6
Resistance
49.9 Ω
49.9 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
62.5 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERA2AED470X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.5% ±25ppm/℃ 47Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AED510X
Res Thin Film 0402 51 Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402DRE0749R9L
62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 49.9Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-2RKD49R9X
Res Thick Film 0402 49.9 Ohm 0.5% 0.063W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0402DR-0749R9L
RC 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 49.9Ohm 0.063W 1/16W
Yageo GroupRT0402DRE0751RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 51ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0402DRD0749R9L fornite dai suoi distributori.
RT Series 0402 0.063 W 49.9 Ohm ±0.5% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RT 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 49.9Ohm ±25ppm/C
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/16W 0402
Thin Film Resistors - SMD 49.9 OHM .5% 25PPM 1/16W