Yageo Group RT0402DRD071K05L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 1050ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RT0402DRD071K05L.
IHS
Trend di 3 mesi:
-14.07%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
28,894
Authorized Distributors
4
Resistance
1.05 kΩ
1.05 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
62.5 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERA2AED102X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.5% ±25ppm/℃ 1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.07W, 1000ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupAT0402DRD071KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 1000ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thin Film 0402 1K Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-2AED112X
Res Thin Film 0402 1.1K Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0402DR-071K05L
63mW Thick Film Resistors ±0.5% ±100ppm/℃ 1.05kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RT0402DRD071K05L fornite dai suoi distributori.
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 1.05kOhm 0.063W 1/16W
RES SMD 1.05KOHM 0.5% 1/16W 0402
1.05K¦¸ ¡À0.5% 62.5mW ¡À25ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*350¦Ìm