Yageo Group RL1206JR-070R3L
250mW Thick Film Resistors ±5% ±600ppm/℃ 300mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RL1206JR-070R3L.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-08-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRL1206FR-070R3L
Res Thick Film 1206 0.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R3L
Res Thick Film 1206 0.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R33L
Res Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 1/2W ±300ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R27L
Res Thick Film 1206 0.27 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R33L
Res Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RL1206JR-070R3L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.3ohm, 0.2739V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RL 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 300mOhm ±600ppm/C
Chip Resistor; SMD; 1206; 0R3; 5%; 1/4W
Res, R3, 0.25W, 1206, Thick Film; Resistance:0.3Ohm; Product Range:Rl Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:3.1Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo RL1206JR-070R3L