Yageo Group RL1206FR-070R033L
250mW Thick Film Resistors ±1% 33mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RL1206FR-070R033L.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-53.48%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
PanasonicERJ8CWFR033V
Res Thick Film 1206 0.033 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-B2CFR033V
Res Thick Film 1206 0.033 Ohm 1% 0.75W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupPF1206FRF070R03L
Res Metal Foil 1206 0.03 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Metal Film 1206 0.033 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thin Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 33mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8CWFR030V
Res Thick Film 1206 0.03 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RL1206FR-070R033L fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 1206 33m Ohm 1% 1/4W ±1200 ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Res Thick Film 1206 0.033 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res, 0R033, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RL1206FR-070R033L
33 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W chip resistor in a 1206 (3216 Metric) package with current sense thick film construction.
RL FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±1200ppm/C 33mOhm 0.25W 1/4W
RL Series 1206 0.25 W 0.033 Ohm ±1% ±1200 ppm/°C SMT Low OHMIC Chip Resistor
LOW OHMIC CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.033ohm, 0.0908V, 1% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 1206