Yageo Group RL0603FR-070R2L
Res Thick Film 0603 0.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±800ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RL0603FR-070R2L.
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.05%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Yageo GroupRL0603JR-070R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0.2ohm, 0.1414V, 5% +/-Tol, 800ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3RSFR20V
Res Thick Film 0603 0.2 Ohm 1% 0.1W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3RQFR22V
Res Thick Film 0603 0.22 Ohm 1% 1/10W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0603JR-070R22L
Res Thick Film 0603 0.22 Ohm 5% 1/10W ±800ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRL0603JR-130R22L
Res Thick Film 0603 0.22 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±800ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-2176052-5
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.2ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RL0603FR-070R2L fornite dai suoi distributori.
100mW Thick Film Resistors ±1% 200mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res, 0R2, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RL0603FR-070R2L
RL Series 0603 0.1 W 0.2 Ohm ±1% ±800 ppm/°C SMT Low OHMIC Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0.2ohm, 0.1414V, 1% +/-Tol, 800ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RL 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 200mOhm ±800ppm/C