Yageo Group RC2010JK-073R3L
RC Series 2010 0.75 W 3.3 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010JK-073R3L.
Newark
Datasheet11 pagine2 anni fa
Future Electronics
Burklin Elektronik
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.57%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
32,289
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 Ω
3.3 Ω
3.3 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 3.3ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 3.3 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 3 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 2010 3 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 3.6 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH2010J3R6
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 3.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010JK-073R3L fornite dai suoi distributori.
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 3.3Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res, 3R3, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:3.3Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-073R3L