Yageo Group RC2010FK-078K2L
Res Thick Film 2010 8.2K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010FK-078K2L.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
Upverter
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-75.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 2010 8.25K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12SF7501U
Res Thick Film 2010 7.5K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF8661U
Res Thick Film 2010 8.66K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 8.25K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010JK-078K2L
Res Thick Film 2010 8.2K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010JK-077K5L
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 7.5kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010FK-078K2L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 8200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 8.2kOhm 卤100ppm/C
SMD Resistor 2010 8.2KΩ ±1% 3/4 W ±100ppm/℃