Yageo Group RC2010FK-07536RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 536Ohm 1% Emboss T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010FK-07536RL.
Newark
Datasheet11 pagine2 anni fa
Upverter
Future Electronics
Stock
18,238
Authorized Distributors
3
Resistance
536 Ω
536 Ω
536 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Res Thick Film 2010 536 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF5360U
Res Thick Film 2010 511 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12SF5110U
Res Thick Film 2010 511 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 562ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 560 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010FK-07536RL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 536ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RC2010FK-07536RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
Res, 536R, 1%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:536Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010FK-07536RL