Yageo Group RC2010FK-07110RL
Res Thick Film 2010 110 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC2010FK-07110RL.
IHS
Trend di 3 mesi:
+23.76%
Stock
72,605
Resistance
110 Ω
110 Ω
110 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupAC2010FK-07110RL
Res Thick Film 2010 110 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF1000U
Res Thick Film 2010 100 Ohm 1% 3/4W ¦100ppm/¦C SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 100 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
PanasonicERJ-12SF1210U
Res Thick Film 2010 121 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 120 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupAC2010FK-07120RL
Res Thick Film 2010 120 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC2010FK-07110RL fornite dai suoi distributori.
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 110ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 110Ohm ±100ppm/C