Yageo Group RC1206JR-0710RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 10Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC1206JR-0710RL.
Newark
Datasheet11 pagine2 anni fa
Datasheet8 pagine14 anni fa
Upverter
Future Electronics
TME
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+1.10%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-8GEYJ100V
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206JR-0710RL
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC1206JR-0710RL fornite dai suoi distributori.
Res General Purpose Thick Film 1206 10 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206JR-0710RL; 10 Ohm; 1206; 5 %; Thick Film
RC Series 1206 0.25 W 10 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 10Ohm ±200ppm/C
Resistor, THICK FILM, 10R, 5%, 0.25W, 1206; R; Resistance:10ohm; Product Range:RC Series; Voltage
Thick Film Resistors - SMD 10 Ohms 250 mW 1206 5%
RC Network, Isolated, 0.125W, 10ohm, 50V, 0.0002uF, Surface Mount, 2 Pins
SMD Resistor Resistance technical notation: 10R Temperature range: -55 ... +155 °C Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 10 Ohm
RESISTOR, RC01 1206 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:0.25W; Voltage Rating:200V dc; Series:RC01; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Type:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Case ;RoHS Compliant: Yes