Yageo Group RC1206FR-07255RL
Res Thick Film 1206 255 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC1206FR-07255RL.
Future Electronics
TME
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.74%
SimboloImpronta
3DScarica
Resistance
255 Ω
255 Ω
255 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-8ENF2550V
Res Thick Film 1206 255 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 255 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 249 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 270 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF2490V
Res Thick Film 1206 249 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 274 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC1206FR-07255RL fornite dai suoi distributori.
RC Series 1206 0.25 W 255 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res, 255R, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RC1206FR-07255RL
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 255Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 255ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 255 Ohms 250 mW 1206 1%