Yageo Group RC0805FR-1310ML
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10000000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0805FR-1310ML.
IHS
Trend di 3 mesi:
+278%
Authorized Distributors
4
Resistance
10 MΩ
10 MΩ
10 MΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupAC0805FR-0710ML
Res Thick Film 0805 10M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10000000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 9100000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 CRCW Series, 9.31 Mohm, 125 mW, - 1%, 150 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 9530000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 10M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0805FR-1310ML fornite dai suoi distributori.
Thick Film Resistors - SMD 10mOhms 1/8W 0805 1%
RES 10 MOHM 1% 1/8W 0805