Yageo Group RC0805FR-07464RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 464Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0805FR-07464RL.
IHS
Future Electronics
TME
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.58%
Resistance
464 Ω
464 Ω
464 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0805 464 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 470 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 499ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCRG0805F470R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 470ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 510 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0805FR-07470RL
Res Thick Film 0805 470 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0805FR-07464RL fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 0805 464 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RC Series 0805 0.125 W 464 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 464ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RC 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 464Ohm 卤100ppm/C
RES, 464R, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805 ROHS COMPLIANT: YES
Thick Film Resistors - SMD 464 Ohms 125 mW 0805 1%