Yageo Group RC0805FR-072R4L
Res Thick Film 0805 2.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0805FR-072R4L.
Future Electronics
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+8.17%
Resistance
2.4 Ω
2.4 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, RK73H Series, 2.4 ohm, 125 mW, 1%, 150 V
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 2.21 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-072R2L
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 2.21 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0805FR-072R21L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2.21ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0805FR-072R4L fornite dai suoi distributori.
RES 2.4 OHM 1% 1/8W 0805 / 2.4 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Res, 2R4, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RC0805FR-072R4L
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RC 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.4Ohm ±200ppm/C
RC Series 0805 2.4 kOhm 0.125 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Chip Resistor; SMD; 0805; 2R4; 1%; 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 2.4 Ohms 125 mW 0805 1%