Yageo Group RC0402JR-072R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 2.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0402JR-072R2L.
IHS
Newark
TME
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-27.39%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Scarica
Ultra Librarian
Resistance
2.2 Ω
2.2 Ω
2.2 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0402FR-072R2L
Res Thick Film 0402 2.2 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-072RL
Res Thick Film 0402 2 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R / RES SMD 2 OHM 1% 1/16W 0402
Res Thick Film 0402 2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 2.21 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0402JR-072R2L fornite dai suoi distributori.
RC Series 0402 0.063 W 2.2 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2.2ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RC 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 2.2Ohm ±200ppm/C
Chip Resistor; SMD; 0402; 2R2; 5%; 1/16W
RESISTOR, THICK FILM, 2.2OHM, 62.5mW, 5%
RESISTOR, THICK FILM, 2.2OHM, 62.5mW, 5%; RESISTOR, THICK FILM, 2.2OHM, 62.5mW, 5%; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:62.5mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0402