Yageo Group RC0402FR-07910RL
Res Thick Film 0402 910 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0402FR-07910RL.
Newark
Datasheet11 pagine2 anni fa
Datasheet8 pagine17 anni fa
Upverter
element14 APAC
Trend di 3 mesi:
+36.34%
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
Scarica
Resistance
910 Ω
910 Ω
910 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityCRG0402F910R
Res Thick Film 0402 910 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Yageo GroupAC0402FR-07820RL
Res Thick Film 0402 820 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity2-1676480-2
Res Thick Film 0402 1K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
TE ConnectivityCRG0402F820R
Res Thick Film 0402 820 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0402FR-071KL
Res Thick Film 0402 1K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0402FR-07910RL fornite dai suoi distributori.
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 910Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC Series 0402 0.063 W 910 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0402 910Ohm 1% Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 910ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RC 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 910Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 910 Ohms 62.5mW 0402 1%
RESISTOR, 0402 0.063W 1% 910R; Resistance:910ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0402; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); External Depth:0.35mm; External Length / Height:1mm; External Width:0.5mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:100V; Package / Case:0402; Series:RC32H; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 910 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 62.5 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.4 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0402