Yageo Group RC0201JR-079K1L
Res Thick Film 0201 9.1K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0201JR-079K1L.
Trend di 3 mesi:
-88.95%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
9.1 kΩ
9.1 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-1GEJ912C
Res Thick Film 0201 9.1K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNJ912C
Res Thick Film 0201 9.1K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GNJ103C
Res Thick Film 0201 10K Ohm 5% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
Res Thick Film 0201 10K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0201JR-0710KL
Res Thick Film 0201 10K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
MCR FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±5% ±250ppm/C 9.1kOhm 0.05W 1/20W
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0201JR-079K1L fornite dai suoi distributori.
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0201 9.1kOhm 5% Paper T/R
RC Series 0201 0.05 W 9.1 kOhm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 9100ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR RC 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 9.1kOhm ±200ppm/C