Yageo Group RC0201FR-073K09L
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 3.09kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0201FR-073K09L.
Trend di 3 mesi:
-4.41%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
11,516
Authorized Distributors
6
Resistance
3.09 kΩ
3.09 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-1GEF3091C
Res Thick Film 0201 3.09K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF3091C
Res Thick Film 0201 3.09K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF2871C
Res Thick Film 0201 2.87K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 3.24kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0201 3.01K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0201FR-073K09L fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 0201 3.09K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 3090ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR RC 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 3.09kOhm ±200ppm/C
3.09 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric)