Yageo Group PE2010FKM070R1L
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 0.1ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group PE2010FKM070R1L.
Farnell
Datasheet13 pagine5 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Yageo GroupPE2010FKF7W0R1L
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupPE2010FKF070R1L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 100mOhm 1% Emboss T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R1L
Res Thick Film 2010 0.1 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP3-2176157-8
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.1 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Res Thick Film 2010 0.1 Ohm 1% 1W 100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.1ohm, 0.274V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group PE2010FKM070R1L fornite dai suoi distributori.
PE 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 100mOhm 0.5W 1/2W
Current Sense Resistors - SMD 100 mOhms 75ppm 2010 1% AEC-Q200
PE Series 2010 0.5 W 100 mOhm ±1 % ±75 ppm/°C SMT Current Sensor Chip Resistor