Yageo Group PE2010FKF070R05L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 50mOhm 1% Emboss T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group PE2010FKF070R05L.
IHS
Datasheet12 pagine5 anni fa
Farnell
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupPE2010FKM7W0R05L
1W Thin Film Resistor ±75ppm/℃ ±1% 50mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-L1DKF50MU
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupPE2010FKE070R05L
500mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 50mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-L1DKF47MU
Res Thick Film 2010 0.047 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R05L
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1000ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group PE2010FKF070R05L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 0.05ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Current Sense Resistors - SMD 50 mOhms 100ppm 2010 1% AEC-Q200
RES, R05, 1%, 0.5W, METAL FILM, 2010;