Yageo Group PE2010FKE070R05L
500mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 50mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group PE2010FKE070R05L.
IHS
Datasheet12 pagine5 anni fa
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-37.01%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-10-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupPE2010FKM7W0R05L
1W Thin Film Resistor ±75ppm/℃ ±1% 50mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupPE2010FKF070R05L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 50mOhm 1% Emboss T/R
TE Connectivity / AMP3-2176157-0
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.047 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R05L
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1000ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-L1DKF50MU
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.05ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group PE2010FKE070R05L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 0.05ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR PE 0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm 0.5W 1/2W 50mOhm ±50ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 50 mOhms 50ppm 2010 1% AEC-Q200
50 mOhms ±1% 0.5W 1/2W 2010 (5025 Metric) SMT Automotive Chip Resistor
Res, R05, 1%, 0.5W, Metal Film, 2010; Resistance:0.05Ohm; Product Range:Pe_L Series; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:5.08Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo PE2010FKE070R05L