Yageo Group PE1206FRF7W0R005L
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 0.005ohm, 0.05V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group PE1206FRF7W0R005L.
IHS
Datasheet12 pagine5 anni fa
Trend di 3 mesi:
-21.72%
SimboloImpronta
Scarica
Introduction Date2015-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Plate 1206 0.005 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Plate 1206 0.005 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.005ohm, 0.0354V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Metal Plate 1206 0.005 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group PE1206FRF7W0R005L fornite dai suoi distributori.
PE Series 1206 0.5 W 5 mOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Current Sensor Chip Resistor
RES 0.005 OHM 1% 1/2W 1206 / 5 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
Res, 0R005, 1%, 0.5W, Metal Film, 1206; Resistance:5Mohm; Product Range:Pe_L Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo PE1206FRF7W0R005L