Yageo Group CC1206JRNPOBBN221
500V 220pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group CC1206JRNPOBBN221.
IHS
Datasheet21 pagine2 anni fa
Newark
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-34.94%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
1206 220 pF 630 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX12062A221JAT2A
1206 STANDARD 220PF CERAMIC MULTILAYER CAP,200VDC,+125C, C0G DIELECTRIC,+/-5% SMD
500V 220pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C221JGFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 220 pF, 500 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL31C221JBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 220pF, Surface Mount, 1206 inch
1206 220 pF 630 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group CC1206JRNPOBBN221 fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00022uF, Surface Mount, 1206
CAP CER 220PF 500V C0G/NPO 1206
CAP, 220PF, 500V, 5%, C0G/NP0, 1206; Capacitance:220pF; Voltage Rating:500V; Ceramic Capacitor Case:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Capacitance Tolerance ±:± 5%; Capacitor Terminals:SMD; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Temperature Coefficient:0ppm/°C ± 30ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:500V